XVIII Spotkania Chóralne

18 czerwca w Kosakowskim Centrum Kultury już tradycyjnie spotkały się zespoły krzewiące kulturę i tradycje kaszub oraz młodzi zdolni wokaliści.

Przed szeroką publicznością wystąpili:

Zespół Jantarki ze Szkoły Podstawowej w Mostach opiekunki Lucyna Sorn i Aleksandra Pająk

Zespół Folklorystyczny Nadolanie z Nadola dyr. Ilona Kowalczyk

Młodzież ze Studia Artystycznego MUZA

oraz Kaszubski Regionalny Chór „Morzanie” dyr. Agnieszka Łabuda-Wiatr

Atmosfera jak zawsze przyjazna. Swoją obecnością zaszczycił nas starosta Powiatu Puckiego Jarosław Białk.

Głównym celem Spotkań Chóralnych jest łączenie pokoleń w muzyce, co też miało miejsce i tym razem. Wśród występujących był zespół dziecięcy, zespół wielopokoleniowy, chór seniorów, a także młodzież w występach solowych. Zespoły połączyły w swej prezentacji śpiew oraz tańce kaszubskie.

W każdym naszym projekcie uwzględniamy obecność młodych artystów i pokazujemy starszemu pokoleniu ich zaangażowanie w tworzenie kultury kaszubskiej.

Tematyka wykonywanych utworów była bardzo różnorodna, w głównej mierze jednak kaszubska. Tematem przewodnim tej edycji były utwory wiosenne. Wykonawcy wykonali szereg utworów radosnych, kwietnych idealnie wpasowujących się w czerwcowe popołudnie.

Publiczność dzięki wydarzeniu miała okazję poznać piękno i różnorodność kultury Kaszub- tradycyjny język, tańce, instrumenty. Dodatkowo dzięki młodzieży publiczność miała okazję usłyszeć utwory również autorskie oraz w innych językach.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału już za rok!!!