XVII Spotkania Chóralne

XVII edycja Spotkań Chóralnych już za nami…

Mòjim lëdzóm to ju nie je dzywno, bò są nôłożny, że z drodżi zbiéróm kaszëbsczich lëdzy, bë mie pòwiôdelë ò stôrich dzejach, jak lud je sobie òpòwiôdô, ò dzywnich gôdkach i bôjkach i spiéwelë piesnie i frantówczi”.

Aleksander Majkowski „Życie i przygody Remusa

 

Te słowa świetnie wpasowują się w ideę Spotkań Chóralnych. Od siedemnastu lat zapraszamy w nasze progi pasjonatów kaszubszczyzny, by w sposób jak najlepiej potrafią; śpiewem, tańcem, muzyką, w tym roku także instrumentami kaszubskimi opowiedzieć o pięknie tradycji Kaszub. W tym roku gościliśmy:

Chór Miriam z Gdyni dyr. Gabriela Grygiel-Bagińska

Zespół Folklorystyczny Nadolanie z Nadola dyr. Ilona Kowalczyk

Zespół Dębogórskie Kwiatki z Dębogórza opiekun Sabina Pienczke

Kaszubski Regionalny Chór Morzanie dyr. Paweł Nodzak

oraz gościnnie w ramach partnerstwa z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie kaszubskie instrumenty muzyczne zaprezentowała Weronika Korthals-Tartas.

Sala w Domu Kaszubskim w Dębogórzu wypełniona była po brzegi, a gromkie oklaski i entuzjastyczne reakcje publiczności potwierdziły, że tegoroczna edycja była pełna wzruszeń i niespodzianek.

Muzyka łączy pokolenia i było to widoczne w tegorocznej edycji.

Bardzo dziękujemy wszystkim zespołom za uczestnictwo, widzom i zaproszonym gościom za przybycie. Dziękujemy również Gminie Kosakowo, Powiatowi Puck za wsparcie w realizacji zadania publicznego, dziękujemy naszemu sponsorowi Banku Rumia Spółdzielczy oraz partnerowi Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie za przepiękną prezentację kaszubskich instrumentów muzycznych. Ogromne podziękowania kierujemy również do pani Katarzyny Klawikowskiej, która wytrwale uwiecznia na zdjęciach każde nasze wydarzenie.