XVI Spotkania Chóralne

17 października w Domu Kaszubskim w Dębogórzu odbyły się XVI Spotkania Chóralne organizowane przez Kaszubski Regionalny Chór Morzanie oraz Wójta Gminy Kosakowo.

W Spotkaniach udział wzięli młodzi i ambitni artyści: Magdalena Mikulska absolwentka Szkoły Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Gdyni w klasie fletu, wokalistka z Pierwoszyna wielokrotna laureatka i finalistka konkursów wokalnych w tym Kaszubskiego Idola; Szymon Bradtke, Adam Liley i Miron Łajming- uczniowie Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu, grający na oboju, skrzypcach i fortepianie. Zespół prowadzony przez pana Jarosława Wyrzykowskiego z Pierwoszyna. W koncercie udział wzięły również chóry: Gdyński Chór Kameralny i Miejski Chór Kameralny z Redy pod batutą Piotra Klemenskiego, a także gospodarz Chór Morzanie dyr. Paweł Nodzak.

W koncercie usłyszeć można było różnorodne utwory w wielu językach, w tym języku kaszubskim. Instrumentaliści wykonali utwór Jeana Michel Damase, utwór w nieco jazzowo-kawiarnianym stylu, Magdalena wyśpiewała między innymi utwory w języku kaszubskim, a chóry z Redy oraz Gdyni przedstawiły repertuar międzynarodowych szlagierów jak chociażby Over the Rainbow. Całość dopełnił występ Chóru Morzanie jak zawsze pełen niespodzianek i miłych doznań.

Owacje na stojąco wypełnionej po brzegi sali potwierdzają, że występy tegorocznych artystów były niezwykle emocjonujące.

Chór Morzanie pragnie podziękować Wójtowi Gminy Kosakowo, Staroście Powiatu Puckiego, a także Bankowi Rumia Spółdzielczy za wsparcie finansowe imprezy, bez którego Spotkania Chóralne nie mogłyby się odbyć. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji projektu Spotkań Chóralnych, na skutek czego możemy przybliżać śpiew chóralny oraz szeroko pojętą muzykę mieszkańcom Gminy Kosakowo i okolic.

Fot. Sergiusz Rotman